Preskočiť na obsah

RNDr,.Ing. Roland Kubík

starosta@ciernybrod.sk

Vážení návštevníci!

Srdečne Vás vítam na oficiálnej stránke našej obce.
V krátkosti mi dovoľte, aby som Vám predstavil našu dedinu.

Čierny Brod je obec, ktorá sa nachádza na juhozápadnom Slovensku v okrese Galanta, na pravom a ľavom brehu rieky Dudváh, v rozlohe 17,69 km2. Priemerná nadmorská výška
je 118 m. Národnostné zloženie je miešané, ale väčsie
percento obyvateľov tvoria obyvatelia s maďarskou národnosťou.
Počet obyvateľov je 1612. Samozrejmosťou je prítomnosť kultúry, pravideľne organizujeme a usporadúvame dedinské oslavy, zábavy a spomienkové údalosti, na ktorých v tieni populárnych a známych umelcov vystupujú aj deti našich základných škôl. Aktívnu časť dedinského života tvorí aj miestna športová organizácia, a miestny ženský spevácky zbor, ktorý dlhoročne pôsobí pri miestnej organizácií Csemadoku. Tento rok sa koná 14. ročník súťaže „Súťaž vo varení guláša” a 17. ročník Obecných dní. Pravidelne udržiavame priateľské vzťahy s našou partnerskou obcou Taksony z Maďarska.

V obci je rímskokatolický kostol sv. Anny, ktorý bol vysvätený 30. Júna 1911 a Kaplnka sv. Anny, ktorá bola postavená v rannom barokovom štyle v 17. storočí. Táto kaplnka je tiež známa ako kaplnka Turzovcov. V časti Čierny Brod – Heď pôvodne románsky, neskôr goticky prestavaný, Kostol Narodenia Panny Márie z 1. tretiny 13. storočia (dnes už nevyužívaný), pri ktorom stojí rímskokatolická kaplnka Sedembolestnej Panny Márie z roku 1753. Nedávno s jej fotografiou bola vydaná aj poštová známka.

Úprimne dúfam, že informácie zverejnené na našej webovej stánke Vám prinesú chuť navštíviť a objaviť úžasy našej dediny. Cieľom našej stránky je pomôcť spoznať život tu žijúcich ľudí, históriu, kultúrny a športový život.

Prajem Vám aby ste osobne spoznali pohostinnosť našich občanov.

Príjemný pohyb na našej webovej stránke a dúfam, že získa Vašu priazeň.

S úctou